Léčba

Průvodní jevy zánětu močových cest, jako je časté močení nebo pálení při močení, značně znepříjemňují život všem nemocným. Neléčený zánět dokonce může přejít do ledvin a mimo jiné může způsobit jejich poškození. Proto je zásadní léčbu zánětu močových cest neoddalovat.

 

V počátku infekce si pomozte samishutterstock_112394036

Ideální je zachytit infekci hned v počáteční fázi, kdy se dá zastavit s pomocí samoléčby a režimových opatření. Je třeba zabránit přilnutí bakterie Escherichia coli v močovém traktu a posílit imunitu. Imunitní systém nastartuje lyzát Escherichia coli a o zbytek se postarají brusinkový extrakt v kombinaci s D-manosou. Brusinky navíc snižují pH v moči, což bakteriím vůbec nesvědčí. Samozřejmostí je vynechat kořeněná a ostrá jídla a kávu. Zcela zásadní je zajištění dostatečného přísunu tekutin, což nám pomůže bakterie následně odplavit.

 

Léčbu antibiotiky doplňte látkami, které posílí imunitu

shutterstock_274807505Pokud se již infekce plně rozjela, je třeba co nejdřív navštívit lékaře. Ten by měl na základě příznaků, fyzikálního vyšetření a vyšetření moče chemicky a sedimentem stanovit diagnózu a nasadit patřičnou léčbu. U závažnějších či komplikovaných infekcí provádějí lékaři i kultivační vyšetření moče. V některých případech se nevyhneme ultrazvukovému vyšetření. Na základě těchto vyšetření nasadí lékař zpravidla antibiotika či chemoterapeutika. Pokud se zánět stále vrací, nemusí být terapie antibiotiky účinná. V případě opakovaného nasazování oslabuje vlastní obranyschopnost a může se stát vůči bakteriím rezistentní. Proto by cílem každé léčby měla být především podpora přirozené obranyschopnosti organismu a vlastních regeneračních procesů. I léčbu antibiotiky a chemoterapeutiky je vhodné doplnit užíváním potravinových doplňků s extraktem z brusinek v kombinaci s D-manosou a imunitu posilovat lyzátem Escherichia coli.

 

Máte-li za sebou tři a více zánětů, čekejte další

V případě, že se infekce močových cest vyskytuje 2× v průběhu 6 měsíců nebo 3× během roku, je již definována jako chronická. V tomto případě je třeba přistupovat jinak i k léčbě. Chronická infekce je často způsobena jiným druhem bakterie než infekce předchozí. Projevy bývají méně intenzivní. Opakované záněty způsobují, že se postupně zmenšuje kapacita močového měchýře, což vede k častějšímu močení. Smutná statistika tvrdí, že 80 % žen, které prodělaly dvě a více infekcí močových cest, čeká další zánět. Při opakovaných zánětech se nemůžeme spoléhat na samoléčbu. Už při prvních příznacích se doporučuje obrátit se na specialistu. Léčba většinou zahrnuje podávání močových chemoterapeutik nejlépe před spaním pro dosažení nejdelšího působení na močový měchýř. Terapie chemoterapeutiky by měla probíhat alespoň 6 měsíců. Důležitou roli v léčbě hrají také potravinové doplňky, které dokážou zmírnit nepříjemné příznaky a podporují léčebný a regenerační proces. Režimová opatření jsou stejná jako u akutního zánětu. To znamená užívat brusinkové extrakty v kombinaci s D-manosou, která brání přilnutí bakterií Escherichia coli v močovém traktu, podpořit imunitní systém pomocí preparátu s lyzátem Escherichia coli. Z bylinek lze doplnit léčbu tinkturou z lichořeřišnice. Tato rostlinka působí jako přírodní antibiotikum. Na rozdíl od chemických antibiotik však neničí přirozenou mikroflóru zažívacího traktu a jiných sliznic. Při akutním zánětu ledvin pomůžou bylinky s vysokým obsahem flavonoidů – zlatobýl, přeslička nebo vrbovka.

 

uroval_horizont